Přeskočit na hlavní obsah

Geogebra Online: 1. díl - registrace uživatele

V tomto seriálu se postupně seznámíme s prostředím Geogebra Online. V prvním díle si vytvoříme účet.1) Přejdeme na adresu https://www.geogebra.org/.

server geogebra.org

2) V pravé horní části klikneme na PŘIHLÁSIT.3) V pravé dolní části dialogového okna klikneme na odkaz Vytvořit účet.


4) Účet můžete vytvořit několik způsoby. Buď vyplníte veškeré údaje, které server geogebra.org po Vás požaduje nebo využijete účtů od společnosti Google, Microsoft, Facebook, Twitter nebo od Office 365.


5) Následujte instrukcí přihlašovacího formuláře jiné společnosti nebo po registraci Geogebra loginu ověřte svou emailovou adresu. To provedete tak, že se přihlásíte na Vámi uvedenou emailovou adresu, otevřete email, který byl vygenerován serverem geogebra.org (pokud by email nebyl v doručené poště, podívejte se do Spamu nebo si nechte zaslat potvrzovací email znovu) a potvrďte kliknutím odkaz, který bude v těle mailu.

To je k registraci vše. Nyní se můžete přihlásit. Po přihlášení se změní horní lišta, ve které se místo tlačítka PŘIHLÁSIT objeví "kolečko" s počátečním písmenem jména, které jste vyplnili.


V dalším díle se seznámíme se základní orientací v navigačním panelu vlevo a ukážeme si, jak pracovat s již vytvořenými materiály jiných uživatelů.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Návod na instalaci Office 365 (2018)

Přinášíme jednoduchý návod na instalaci Office 365 pro uživatele. Návod je určen hlavně pro vyučující a studenty Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické v Čáslavi.

1) Na email vám přišly instrukce od společnosti Microsoft, ve kterém naleznete přihlašovací jméno, heslo a stránku, na které se máte přihlásit. Přihlášení probíhá na portálu https://portal.office.com.

Přihlašovací jméno je ve tvaru skolniadresa@gymcas.onmicrosoft.com, kde místo skolniadresa budete mít uvedený stejný alias, jako v případě školního mailu. Heslo máte vygenerované automaticky a po přihlášení ho budete muset změnit. Nezapomeňte dodržet pravidla pro silné heslo (viz starší článek Co je vlastně silné heslo).
Přihlašovací menu na https://portal.office.com
2) Po změně hesla klikněte v pravé horní části levým tlačítkem na tlačítko s názvem Nainstalujte si office.

3) Z uvedených možností vyberte Aplikace Office 365.

4) Po stažení postupujte podle "návodu", který se objeví společně se stažením souboru.


MS Word: Zarážky

V následujícím tutoriálu si ukážeme, jak snadno vytvořit zarážky a vysvětlíme si, k čemu jsou vlastně dobré.
Představme si, že chceme vytvořit jednoduchý seznam, ve kterém budou jeho jednotlivé "sloupečky" zarovnané (viz obrázek). Většina lidí se to pokusí vytvořit pomocí mezer (tedy několikrát zmáčkneme mezerník a ono se to zarovná...) Proč daný postup nefunguje? Každé písmeno je jinak široké, každé slovo jinak dlouhé a je prakticky nemožné dosáhnout cíleného efektu pomocí mezer. V tom nám ale pomohou zarážky a tabulátory. 
1) Vytvoříme si jednoduchý seznam, ve kterém budeme mít oddělené jméno, příjmení a výsledky bodů. (viz obrázek). Na kartě Zobrazení si zapneme pravítko.

2) Rozvrhněme si nejprve umístění zarážek. Samotné pořadí nechme bez zarážky. Jméno a příjmení nastavíme na 2 centimetry a zarovnáme text doleva. Pro body nastavíme 7 centimetrů a zarovnáme na desetinnou čárku.
3) V sekci Odstavec na kartě Domů klikneme do pravého dolního rohu, ve kterém je umístěna šip…

Eat. Teach. Sleep. Repeat.

Dostal se nám k dispozici zajímavý článek/video, které je k zamyšlení.

Učitelka se svěřila BBC, že chtěla nasměrovat své rozjete auto proti stromu, aby se nemusela vracet do třídy. Daná žena, která je z Hampshire, nechtěla být jmenována, ale chtěla poukázat na stresovou náročnost učitelské práce. Více než dvě třetiny učitelů tvrdí, že jejich práce má negativní vliv na jejich duševní zdraví, podle charitativní podpory partnerství pro vzdělávání.

Volný překlad článku. Přikládáme odkaz, kde naleznete zajímavé video.

https://www.bbc.com/news/av/uk-england-hampshire-46738445/a-teacher-s-story-eat-sleep-teach-repeat