Přeskočit na hlavní obsah

Virtuální realita v Minecraftu


zdroj: minecraft.net

Měl jsem možnost si vyzkoušet virtuální realitu a to ve hře MineCraft. Jak to vypadá a jaké jsou mé dojmy?

Musím uznat, že odladění do VR je precizní a funguje vážně dobře. Po nasazení brýlí jsem se cítil příjemně. Když se člověk dívá okolo sebe a vidí svět MineCraftu, tak ho to opravdu vtáhne. Do rukou jsem dostal pohybové ovladače, které se příjemně drží a jejich ovládání je jednoduché. Pohybová tlačítka fungovala přesně a velmi pohodlně se s nimi pracovalo. Měl jsem vše, abych se mohl vydat na první kroky legendárním zpixelizovaným světem. První pohyb směrem vpřed mě mírně překvapil a maličko rozladil. Při pohybu totiž člověk zažívá zajímavé chvíle. Jelikož chodíte/běháte pomocí tlačítek na pohybových ovladačích (což je celkem logické, protože brýle jsou připojené k počítači a kabel má omezený dosah), tak mozek vnímá běh, ale nohy se přitom nehýbou. Není tedy nic neobvyklého, když vám při běhu začnou mírně cukat nohy. 

zdroj: facebook.com, skupina MIEE

Po pár minutách běhu a těžení jsem spadl z celkem velké výšky. V tu chvíli se mi dostalo velmi nepříjemného pocitu a zhoupl jsem se v nohou. I když nějak člověk ví, že je v bezpečí a nemůže se mu nic stát, tak ho virtuální realita umí vtáhnout do děje. Celkem jsem se toho nahrál asi 15 minut a proto je i tato recenze krátká. Nicméně mě to velmi zaujalo a to i přes nepříjemný pocit, o kterém jsem psal.

Jestli je VR budoucností nejev v herním průmyslu, ale i v práci, to je otázkou. A co přesně bylo použito za headset? Přikládám odkaz. Nic v totmo článku není reklamou na nějaký produkt. Cílem bylo popsat zajímavý zážitek, který všem vřele doporučuji vyzkoušet.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Návod na instalaci Office 365 (2018)

Přinášíme jednoduchý návod na instalaci Office 365 pro uživatele. Návod je určen hlavně pro vyučující a studenty Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické v Čáslavi.

1) Na email vám přišly instrukce od společnosti Microsoft, ve kterém naleznete přihlašovací jméno, heslo a stránku, na které se máte přihlásit. Přihlášení probíhá na portálu https://portal.office.com.

Přihlašovací jméno je ve tvaru skolniadresa@gymcas.onmicrosoft.com, kde místo skolniadresa budete mít uvedený stejný alias, jako v případě školního mailu. Heslo máte vygenerované automaticky a po přihlášení ho budete muset změnit. Nezapomeňte dodržet pravidla pro silné heslo (viz starší článek Co je vlastně silné heslo).
Přihlašovací menu na https://portal.office.com
2) Po změně hesla klikněte v pravé horní části levým tlačítkem na tlačítko s názvem Nainstalujte si office.

3) Z uvedených možností vyberte Aplikace Office 365.

4) Po stažení postupujte podle "návodu", který se objeví společně se stažením souboru.


MS Excel - relativní a absolutní adresování buněk

V následujícím článku se zaměříme na relativní a absolutní adresování buněk. V článku se zabýváme klasickým zápisem, který je méně vhodný při použití VBA.

Jak jistě víme, každá buňka je jednoznačně určena dvěma souřadnicemi - sloupcem a řádkem. Tímto způsobem se odkazujeme na jednotlivé buňky na listu a jsme schopni s nimi elegantně pracovat. Nejčastěji při tvorbě a používání vzorců.


Každý vzorec nebo výpočet je uvozen symbolem =. Pokud tedy zapíšeme =1+1, pak Excel zobrazí výsledek operace součtu dvou jedniček. Pokud se chceme odkazovat na jinou buňku, pak musíme použít její adresu, např. =A1+1 nám přičte k hodnotě v buňce A1 jedničku.
Často chceme využít kopírování vzorce. V některých případech potřebujeme, aby se odkazy dynamicky měnily. V jiných případech by pro nás bylo vyhovující, kdyby tomu tak nebylo. A v některých je výhodné měnit pouze sloupce nebo řádky. Všechny případy si rozebereme a ukážeme na konkrétních příkladech.
Relativní adresa buňky Relativní adresa je typ adresy,…

MS Word: Zarážky

V následujícím tutoriálu si ukážeme, jak snadno vytvořit zarážky a vysvětlíme si, k čemu jsou vlastně dobré.
Představme si, že chceme vytvořit jednoduchý seznam, ve kterém budou jeho jednotlivé "sloupečky" zarovnané (viz obrázek). Většina lidí se to pokusí vytvořit pomocí mezer (tedy několikrát zmáčkneme mezerník a ono se to zarovná...) Proč daný postup nefunguje? Každé písmeno je jinak široké, každé slovo jinak dlouhé a je prakticky nemožné dosáhnout cíleného efektu pomocí mezer. V tom nám ale pomohou zarážky a tabulátory. 
1) Vytvoříme si jednoduchý seznam, ve kterém budeme mít oddělené jméno, příjmení a výsledky bodů. (viz obrázek). Na kartě Zobrazení si zapneme pravítko.

2) Rozvrhněme si nejprve umístění zarážek. Samotné pořadí nechme bez zarážky. Jméno a příjmení nastavíme na 2 centimetry a zarovnáme text doleva. Pro body nastavíme 7 centimetrů a zarovnáme na desetinnou čárku.
3) V sekci Odstavec na kartě Domů klikneme do pravého dolního rohu, ve kterém je umístěna šip…